Przygotowania do ślubu

Ślubne przygotowania spędzają sen z powiek nie jednej Parze Młodej. Aby ten okres nie kojarzył się tylko z wszechobecnym stresem, ale był miłym wspomnieniem, warto stworzyć harmonogram działań! Ślubne przygotowania można podzielić na kilka etapów.

Para Młoda trzymająca się za rękę

Etap I

Przygotowania do ślubu najlepiej zacząć już z rocznym wyprzedzeniem.  Oczywiście zakładając, że data ślubu została już wyznaczona. Termin ślubu jest najważniejszy. Jego ustalenie pozwoli sprecyzować wszystkie ślubne sprawy. Pierwszy etap przygotowań sprowadza się do wyboru rodzaju ślubu (kościelny czy konkordatowy), wybrania miejsca, gdzie odbędzie się uroczystość. Następnie należy ustalić budżet. To ułatwi Wasze dalsze zadania oraz określi jak długa będzie lista gości weselnych. Warto już teraz zarezerwować termin u fotografa, kamerzysty oraz DJ’a.

Etap II

Kolejny etap dotyczy okresu ok. 6 miesięcy przed ślubem. Zdecydujcie się na menu weselne. Dokonajcie rezerwacji u wybranej firmy cateringowej. Określcie stylizację ślubną. Następnie zarezerwujcie termin u makijażystki oraz fryzjerki. Warto już teraz zarezerwować pokoje dla gości weselnych.

Etap III

Na 3-4 miesiące przed ślubem zacznijcie planować podróż poślubną. Warto zacząć już przygotowywać dokumenty niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego. Przygotujcie zaproszenia ślubne oraz wybierzcie tort weselny. Sprecyzujcie kwestię dekoracji ślubnych. A co najważniejsze – zamówcie obrączki oraz złóżcie dokumenty w Urzędzie Stanu Cywilnego.

obrączki ślubne

Etap IV

To końcowe etapy przygotowań. Wybierzcie Wasz transport na ślub oraz transport dla gości. Ustalcie zestaw zabaw oraz gier na wesele. Przemyślcie rozsadzenie gości przy stołach, uprzednio weryfikując ostateczna listę gości. Uzgodnijcie z proboszczem przebieg mszy świętej. Nie zapomnijcie o przedślubnej spowiedzi!