Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Coraz popularniejsze w ostatnim czasie robi się przedłużanie rzęs metodą 1:1. Czemu? Odpowiedź jest prosta – każda kobieta wstaje rano praktycznie gotowa do wyjścia. Długie i gęste rzęsy robią wrażenie. Poza tym – oczy to element, na który zwraca się najwięcej uwagi przy kontakcie „face to face”. Dodatkowo jest to dobra opcja dla kobiet, które rzęs nie mają lub mają je rzadkie czy bardzo jasne.

Nie chcecie efekty sztucznych rzęs? Nie każdy lubi taki na co dzień. Nie ma problemu! Długości rzęs jest wiele, mogą być też bardziej lub mniej podkręcone. Takie szczegóły dobierane są przez stylistkę rzęs indywidualnie. Powinny być dostosowane do trybu życia, a przede wszystkim do urody, wielkości oka, twarzy.

Uzupełnianie rzęs

Rzęsy trzeba uzupełniać. Nie można sprecyzować dokładnego czasu, bo jest to kwestia indywidualna i zależy od szybkości porostu rzęs naturalnych. Najczęściej są to jednak 3 tygodnie. Jak długo trwa aplikacja? Pierwsze założenie ok 2-2,5 godziny, uzupełnianie, w zależności od ubytku, od 1 do 1,5 godziny. W tym czasie można sobie pogawędzić miło ze stylistką rzęs lub… pospać!

Pielęgnacja rzęs

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy? Należy unikać wszelkich oleistych płynów do demakijażu – mogą one naruszyć właściwości kleju. Do demakijażu polecane są płyny micelarne. Wprawdzie zmywanie makijażu odbywa się w tym przypadku wolniej, bo trzeba uważać, aby nie pocierać rzęs, ale jest to duży plus! Czemu? Przyznajcie się, która delikatnie zmywa okolice oczu? Pewnie garstka. Najczęstszą praktyką jest mocne tarcie, a to sprowadzi nam szybciej zmarszczki!

Przydadzą nam się także czyste spiralki do tuszu, które pomogą wyczesać rzęsy.