Przechowywanie kolorowych kosmetyków

kolorowe kosmetykiJeśli na co dzień do makijażu wystarczy Wam tylko puder i tusz, zapewne nie macie problemu z ich przechowywaniem, bo zajmują miejsce w małej kosmetyczce. Dobrze mieć zawsze przy sobie zestaw do poprawek i nosić go stale w torebce. Jeśli jednak nasze kosmetyczne zasoby są bardzo pokaźne, nie ma sposobu, aby wszystko mieć przy sobie.

 

Czemu gromadzimy kosmetyki? Jeśli nie zajmujecie się makijażem zawodowo, nie potrzebujecie 50 neonowych cieni, ale jeśli już kuszą Was piękne opakowania i niezwykłe kolory, musicie gdzieś podziać Waszą kolekcję! Zwykła miękka kosmetyczka może spowodować, że produkty pogniotą się, pokruszą. A najważniejsze – jak uda się znaleźć cokolwiek w takim worku bez dna?

Jeśli nie jesteście wizażystkami, nie musicie mieć „mobilnych” kosmetyków. Wystarczy, że będziecie przechowywać je w domu. Ale gdzie? Największy porządek pomogą utrzymać toaletki pełne szuflad. Jeśli nie możecie pozwolić sobie na toaletkę, pomyślcie o komodzie. Najlepiej, jeśli nie są to duże szuflady – o bałagan w nich bardzo łatwo! Ułatwieniem mogą być przegródki – kartonowe lub plastikowe – które wkłada się do szuflady. Od razu łatwiej, prawda?

Produkty najlepiej ułożyć kategoriami – cienie, podkłady, pudry. Dobrze też na pierwszym miejscu mieć kosmetyki o krótkim terminie ważności. Na końcu możecie umieścić te, których używacie najrzadziej.

Uważam, że nic tak nie nakręca do działania jak inspiracje na zdjęciach. Proszę bardzo! Inspirujcie się i róbcie porządki w swoich zbiorach!

kosmetyki2

kosmetyki