Jakie miejsce wybrać na sesję zdjęciową?

Jakie miejsce wybrać na sesję zdjęciową?

W końcu zdecydowaliście się na pierwszą w życiu sesję zdjęciową. Jeśli pogoda dopisuje, fotograf może dać Wam wybór miejsca. Studio czy plener? Co wybrać?

Sesja w studiu

Wspomnieliśmy już o wpływie pogody na miejsce zdjęć. Dlaczego to takie istotne? Jeśli pada deszcz, nie uda się zrealizować wielu ujęć. „Mokre” zdjęcia mają swój urok, ale również fotograf musi być odpowiedni zabezpieczony, bo mokry ma być model, a nie aparat. Niska temperatura także nie wpływa dobrze na początkujące modelki. Jedyną myślą jest jak najszybsze zakończenie zdjęć, a nie skupienie na pozowaniu.

Ok, pogoda nie dopisuje, a więc robimy sesję w studiu. Plusem jest to, że nieobecni będą gapie, którzy mogliby rozproszyć uwagę osoby pozującej. Pierwsza sesja zdjęciowa to zazwyczaj stres (tylko na początku!) – niektórym łatwiej się otworzyć w minimalnym gronie „model – fotograf„. Minusem jest brak różnorodności – mamy ograniczoną ilość rekwizytów czy teł. Dlatego też zdecydowanie lepiej przedyskutować plan sesji wcześniej i nie liczyć na spontaniczne działanie. Wyjątkiem jest bogate wyposażenie studia wraz z kanapą, łóżkiem, ścianami, przy których można fotografować.

 kobieta podczas sesji zdjęciowej w studiu

Sesja zdjęciowa w plenerze

Wybór jest bardzo duży. Na wsi będą to zielone tereny, ruiny zamków. Jeśli mieszkamy w dużym mieście, takim jak Wrocław czy Kraków, mamy do wyboru mnóstwo starych zabytków i piękne oświetlenie nocą. Wybór miejsca sesji zdjęciowej zależy od zamysłu i stylizacji. Przejdźcie się chociażby po wspomnianym Wrocławiu, a znajdziecie wiele nowoczesnych budynków, średniowieczne mury, ściany pełne kolorowego graffiti, zielone tereny przy licznych mostach. Do wyboru do koloru! Sesje zdjęciowe we Wrocławiu i Krakowie mają swój specyficzny klimat. Zwłaszcza wieczorową porą, aczkolwiek wtedy należy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Przede mną zapewne jeszcze wiele sesji w tych urokliwych miastach.

Sesję fotograficzną powinniśmy potraktować wyjątkowo i nie bać się wyjechać poza miasto. W Internecie znajdziemy mnóstwo wskazówek, jak dotrzeć w niedalekie piękne tereny. Jeśli jesteście zmotoryzowani – skorzystajcie z tego! Poza tym… nie chcecie chyba mieć fotografii z miejscami wykorzystywanymi przez wszystkich?  Terenów jest tak wiele, że warto pokusić się o oryginalność.

sesja w ciekawym plenerze