Kosmetyki kolorowe, które powinna mieć każda kobieta

kolorowe kosmetykiJeśli gubisz się w gąszczu informacji dotyczących makijażu, mamy dla Ciebie poradnik z podstawowymi kosmetykami, które pomogą w codziennych próbach przed lustrem. Nie będziemy tu wymieniać wszystkiego, co mogłabyś mieć, bo jest tego wiele. Będzie to takie minimum, które w szybki sposób sprawi, że będziesz wyglądać pięknie. Skupmy się zatem na tym, co najistotniejsze w twarzy.

Cera

Przebarwienia i inne niedoskonałości ma prawie każda z kobiet. Wtedy nie pomogą przepiękne duże oczy, naturalnie długie rzęsy czy zaczerwienione usta. Niedoskonałości odwracają uwagę od plusów. Trzeba więc wyrównać koloryt cery. Potrzebny będzie podkład. Na co dzień wystarczy delikatnie kryjący, niezbyt ciężki. Jeśli uważasz, że Twój podkład tworzy maskę, zmieszaj go z kremem nawilżającym! Co zrobić, aby przetrwał na twarzy cały dzień? Przypudruj go translucentnym pudrem, który nie daje koloru, a więc będzie pasował Ci i latem, gdy jesteś opalona oraz zimą!

1159236_76738107

Brwi

Można powiedzieć, że są ich pomalowanie jest nawet ważniejsze od pomalowania oka. To one nadają wyrazu całej twarzy. Odpowiednio wyprofilowane wysmuklą lub poszerzą buzie. Sprawią, że będziesz wyglądać łagodnie lub poważnie. Nie za grube, ale też nie cieniutkie jak niteczki. Muszą być wyraźną oprawą dla oczu. Ich kolor dobierz do koloru włosów na głowie, mogą być nawet ciut jaśniejsze. Nie bój się ich przyciemniać, jeśli są mało widoczne. Możesz je też uzupełniać, jeśli mają ubytki – kredką lub cieniem.

Policzki

Niekoniecznie o policzki tu chodzi, ale o ożywienie twarzy. Naturalne rumieńce zostały zakryte przed podkład. To dobrze, bo nie zawsze występują tam, gdzie byśmy chcieli. Czasem rozlewają się po całej twarzy, czego nikt nie lubi. Różem w brzoskwiniowym odcieniu wyrysuj nowe rumieńce!