Jak zostać fotografem?

Ostatnio dużo pisaliśmy na tematy urodowe, tym razem dodajemy post o czymś nieco innym, a mianowicie fotografii.

Sprzętu elektronicznego pojawia się w sklepach coraz więcej i jest coraz tańszy. Wielu jest domorosłych fotografów, ale niewielki z tego procent tych dobrych. Jak się wybić? Oczywistym jest samozaparcie i wiara we własne siły. Ale nie tylko! Ważna jest ciągła praktyka i warsztat. Tylko ciągły rozwój pozwoli osiągnąć sukces.

Od czego zacząć przygodę z fotografowaniem?

Jeśli masz już aparat, warto zagłębić się w internet, aby poznać wszelkie możliwości własnego sprzętu. Nie warto robić zdjęć w trybie automatycznym, bo nie „wyciągniemy” z fotografowanego przedmiotu tego „czegoś”. A żeby się wybić, trzeba być ponadprzeciętnym. Internet to dobre źródło nauki. Teoria bez praktyki nie przyda się za bardzo, więc każdy przyszły fotograf powinien odejść od monitora i robić zdjęcia! Dobrą opcją jest udostępnianie swoich prób na różnorakich forach. Konstruktywna krytyka tylko Cię rozwinie. Jeśli będziemy chować swoje dzieła wyłącznie dla siebie, uważając, że są najlepsze, będziemy stać w miejscu.

dziewczyna z aparatem

Szkolenia z fotografii

Kursy fotograficzne to dobry pomysł, bo można wiele nauczyć się od doświadczonych osób. Zwróć jedynie uwagę na ilość praktyki na takim kursie. Sama teoria nie wystarczy i wiele z niej można nauczyć się samemu, w domu. Dopiero praktyka pod okiem profesjonalistów pozwoli rozwinąć swoje umiejętności. Jak znaleźć kurs w swoim mieście? Najłatwiej wpisując w wyszukiwarkę np. kurs fotografii Wrocław, Warszawa etc. W ten sposób na pewno uzyskasz dużo wyników 🙂 Jednak najowocniejsza nauka to nauka indywidualna. Musi to być jednak nauka u boku doświadczonej osoby, której efekty na zdjęciach są Twoim celem. Zastanów się jaka dziedzina fotografii najbardziej Cię interesuje. Czy będą to zdjęcia reportażowe czy może studyjne. Jest to istotna różnica. Reportaż wymaga nieco innych umiejętności niż wykonywanie zdjęć w studiu fotograficznym.  Każdy fotografma inny styl. Jeśli chcesz iść w stylu surowego fashion, polecam znaleźć osobę, której pomysł na zdjęcia jest podobny do Twojego. Niektórzy nie zajmują się na co dzień nauczaniem, więc mogą nie ogłaszać się z ofertami kursów. Pytaj indywidualnie! Jeśli dodatkowo taki fotograf zgodzi się, abyś asystował mu podczas sesji zdjęciowych, będzie to dodatkowa praktyka i nauka dla Ciebie. Świetna opcja! Często również duże studia fotograficzne poszukują praktykantów. Możliwości masz naprawdę dużo. Powodzenia 🙂

zestaw aparatów fotograficznych