Jak używać brokatu w makijażu?

Okres karnawału czy po prostu zwykłe imprezy aż się proszą o eksperymenty z makijażem. Bardzo efektowną sprawą jest użycie brokatu. Począwszy od cienia z delikatnymi drobinkami, przez te pływające w tuszu do kresek, aż do brokatu sypkiego. O ile z posługiwaniem się cieniami nie ma problemu, może być problem z sypką konsystencją brokatu. Jak sprawić, że będzie trzymał się twarzy?

Makijaż – prawidłowo wykonany, ułatwia nałożenie brokatu

Po pierwsze – makijaż zacznijcie od oczu. Brokat ma to do siebie, że lubi się obsypywać i bardzo ciężko się go pozbyć. Gdy coś opadnie na policzki, bez problemu uda się zmazać bez uszkadzania podkładu. Czym naklejać brokat? Te drobno zmielone poradzą sobie na bazie pod cienie. Musimy uważać na te grubsze – wtedy z pomocą przychodzi płyn, który cienie zamienia w konsystencje płynną. Popularny, Duraline Inglota, spokojnie sobie z tym poradzi. Wystarczy palcem nałożyć go na powiekę, a później w te miejsca dociskać nałożony na palec brokat. Można też użyć pędzelka, ale po drodze większość brokatu może się z niego obsypać. Innym rozwiązaniem jest użycie kleju do rzęs, jednak może za bardzo usztywnić powiekę, bo źle wpłynie na nasze funkcjonowanie na późniejszej imprezie.

jak używać brokatu w makijażu

Nałożenie brokatu

Jako, że brokat jest ciężki w cieniowaniu, musimy dobrze przemyśleć, w którym miejscu ma się znajdować. Trudno będzie coś zmyć. Lepiej dołożyć, a więc stopniujcie wysokość i szerokość.  Brokat może być akcentem w makijażu, np. na środku dolnej powieki. Dzięki temu nawet najbardziej „zwykły” makijaż oczu będzie wyglądał atrakcyjnie i zrobi wrażenie na otoczeniu. Warto spróbować, szczególnie, że brokaty kosmetyczne nie są drogie, a to świetnego efektu potrzeba niewielkiej ilości!