Jak przykleić sztuczne rzęsy

Okres karnawału pozwala zaszaleć z makijażem. Brokat, kryształki, neonowe kolory… To wszystko najefektowniej wygląda z długimi rzęsami. Jeśli Matka Natura nie obdarzyła Cię gęstymi i długimi rzęsami, użyj sztucznych!

Jakie sztuczne rzęsy wybrać

Na rynku jest wiele rodzajów sztucznych rzęs. Można spotkać i takie za kilkadziesiąt złotych i te za kilka złotych. Czym się różnią? Te najdroższe są wykonane z naturalnych włosów, są też najdelikatniejsze i nieodczuwalne na powiece. Te najtańsze posiadają niestety dość gruby pasek mocujący, przez co są dość sztywne i występuje ryzyko odklejenia się ich w najmniej odpowiednim momencie. Z resztą taki moment nie powinien nastąpić nigdy, bo makijaż powinien dać nam komfort, a nie stres.

Jeśli nie chcesz jednorazowo wydać wielu pieniędzy, dobre rzęsy kupić nawet za 20zł. Szukaj tych, które mają cieniutki pasek, np. Donegal, Neicha czy Ardell. Drugą kwestią jest wybór włosia. Im gęściejsze rzęsy, tym bardziej teatralne. Jeśli włoski są porozkładane rzadko, efekt będzie delikatny. Wybieraj te o włosiu przyciętym na przemian krótko i długo. Naturalne rzęsy również nie są takiej samej długości.

Jak założyć sztuczne rzęsy

Aby nakleić rzęsy, potrzebny będzie klej. Nie zawsze miniaturka dodawana do opakowania sprosta zadaniu. Lepiej kupić profesjonalny klej, np. Duo. Zanim posmarujesz nim rzęsy, przyłóż je do oka i sprawdź, czy długość paska jest odpowiednia. Zazwyczaj trzeba go trochę przyciąć. Teraz posmaruj pasek klejem, odczekaj 40 sekund i przyklej, zaczynając od środkowej części powieki.

Jeśli przed Wami sesja zdjęciowa pomyślcie o sztucznych rzęsach, które są jej nieodłącznym elementem. Dzięki nim, oko ma ładniejszy kształt, a spojrzenie jest piękniejsze.