Jak dbać o włosy?

zdjęcie uśmiechającej się kobietyDbanie o włosy nie jest wcale takie trudne. Wszystko zależy od trybu życia, przyzwyczajeń. Na pewno potrzeba systematyczności i… zainteresowania się tematem. W pigułce przestawimy, czego unikać i co stosować, aby włosy był lśniąca i zadbane.

 

Suplementy diety

Nawilżanie od środka wpływa nie tylko na skórę, ale także na włosy. Przesuszona skóra głowy nie jest dobrym podłożem. Podstawą jest picie dużej ilości wody. Dobrze zainteresować się również suplementami dostępnymi w aptece. Wzmocnią nie tylko włosy, ale również poprawią kondycję paznokci i włosów!

Temperatura

Wysoka temperatura nie działa dobrze na włosy. Kręcenie czy prostowanie dobrze jest ograniczyć i stosować tylko od okazji. Na co dzień lepiej zainwestować w kosmetyki, które wygładzają włosy lub podkreślają ich skręt. Jeśli nosicie się z zamiarem kupna prostownicy, wybierzcie taką z regulacją temperatury. Jeśli włosy są podatne na zabiegi, wybieraj niższą ilość stopni i nie prostuj jednego kosmyka więcej niż dwa razy. Nie przetrzymuj urządzenia zbyt długo przy włosach – w przypadku loków wystarczy kilka sekund.

Systematyczność

To, jak często powinnaś myć włosy, zależy… od Twoich włosów. Jeśli szybko się przetłuszczają lub przestają układać, myj je codziennie. Najlepsza metoda to taka, kiedy na wilgotne włosy nałożyć odżywkę (zaczynając od włosów na wysokości ucha), a na skalp szampon. Umyj w ten sposób głowę i włosy, spłucz i ponownie nałóż odżywkę i spłucz. Raz w tygodniu stosuj maski. Powinno się je trzymać przez około 15 minut. Jeśli masz czas, podgrzewaj ręcznik suszarką – ciepło sprawi, że maseczka lepiej wniknie we włosy.