Czym namalować kreskę na powiece?

makijaż okaJeśli lubicie kreski, do wyboru macie wiele akcesoriów – eyelinery, kredki, cienie. Na co się zdecydować? Wszystko zależy od umiejętności i wykończenia, jakie chcecie uzyskać.

 

Kredka

Kredka do oczu jest podstawą w malowaniu kresek. Nie może być zbyt twarda, bo trudno będzie cokolwiek nią namalować. Bardzo miękka to również zły pomysł – może odbijać się na powiece. Wybór możesz podjąć już na etapie drogerii – namaluj kreskę na wierzchu dłoni. Nie dociskaj mocno kredki – jeśli kolor jest intensywny bez dodatkowego nacisku, jest dobrze. Poczekaj pół minuty i spróbuj rozetrzeć. Dobra kredka tylko delikatnie się „rozdymi”, nie powinna się „lepić”.

Cień

Jeśli posiadasz pędzelek do eyelinera, możesz posłużyć się cieniem przy robieniu kresek. Najlepsze będą sztywne i skośnie ścięte pędzelki. Dzięki nim cały cień naniesiony zostanie na powiekę i kreska wyjdzie intensywna. Plusem takiej aplikacji jest możliwość roztarcia i uzyskania miękkiej linii. Efekt jest dość delikatny.

Eyeliner

Tutaj wybór nie jest łatwy, bo na rynku jest wiele rodzajów – w pisaku, w pędzelku, w kremie. Najwygodniejszy do makijażu będzie ten pierwszy – sztywny pisak pozwoli namalować precyzyjną linię. Eyeliner w pędzelku nada kresce intensywniejszy kolor, ale wybierajcie krótsze pędzelki – będzie łatwiej! Kremowy specyfik nałożycie wspomnianym wcześniej skośnie ściętym pędzelkiem – dzięki niemu kreska będzie bardziej dopracowana, możecie ją stopniowo pogrubiać. Nadaje się także do zaznaczenia linii wodnej i jest na niej bardzo trwały!