Co zrobić jeśli podkład nie trzyma się twarzy?

Czynników może być wiele. Pierwszym jest kiepskiej jakości kosmetyk. Czasem jego składniki są źle dobrane i na żadnej twarzy nie będzie wyglądał dobrze. Co gorsza, w wielu przypadkach takie podkłady ciemnieją stając się pomarańczowe!

Krem

Zanim skreślicie podkład, sprawdźcie krem, jakiego używacie. Czasami jego składniki i składniki fluidu mogą się kłócić. Ciężko określić to patrząc na skład, ale można spróbować i zamienić jednorazowo krem na jakiś inny. Zobaczcie, jak będzie zachowywał się podkład. Może to krem był zbyt ciężki?

Nawilżenie skóry

Kolejnym powodem spływania podkładu z twarzy może być niedostateczne nawilżenie skóry. Jeśli nasza skóra jest sucha, podkład w nią „wnika”. Jeśli tłusta, kosmetyk ciemnieje i zaczyna spływać. Znacznie to utrudnia codzienny makijaż. Ratunkiem jest nawilżanie – dzięki niemu ureguluje się praca skóry i kosmetyki kolorowe w końcu będą miały dobrą „bazę”.

Puder

Czy używacie pudru? Niektórzy uważają, że jest zbędny. Błąd! To on sprawia, że podkład jest „wykończony”, nie lepi się i nie spływa. Jeśli jeszcze nie próbowałyście – zacznijcie! Może to jest źródło problemu?

Próbujcie również coraz lepszych podkładów, czytajcie opinie… Czasem warto więcej zainwestować, a przynajmniej nie będzie codziennego stresu i dokładania kolejnych warstw „nieposłusznego” kosmetyku!