Co musicie wiedzieć o ślubnej sesji zdjęciowej?

kadr z ślubnej sesji zdjęciowej na plażyJeśli na Waszym ślubie obecny był fotograf, zapewne czekacie na realizację sesji zdjęciowej. Pewnie niektórzy z Was sesję ślubną mieli w tym samym dniu. Jest to dobre rozwiązanie, bo jesteście przygotowani do zdjęć. Sesja w innym terminie łączy się z ponownym zamówieniem usług profesjonalistek: wizażystki, fryzjerki. Sukienka i garnitur muszą zostać odświeżone, wyczyszczone. Sesja w dniu ślubu ma jednak swoje minusy – na kilka godzin zostawiacie gości samych. Niekoniecznie pomoże Wam to skupić się na zdjęciach, a żeby wyszły jak najlepiej, powinniście oddać się całkowicie w ręce fotografa.

Kiedy zrobić sesję ślubną?

Sesja zdjęciowa w innym dniu niż ślub może być dłuższa. Pamiętajcie, że potrzeba czasu, aby uzyskać świetne efekty. Para Młoda nie może być spięta, a dłuższa sesja sprzyja rozluźnieniu się. Miejsce również można dobrać inaczej niż w dniu ślubu. Nie sugerujemy się bliskością sali weselnej. Zdjęcia przecież mogą odbyć się poza miastem!

Jakie pomysły na sesję ślubną?

Pomysł na ślubną sesję zdjęciową zależy od wielu czynników. Przeglądajcie dużo zdjęć i zbierajcie inspiracje. Najlepiej zająć się tym już kilka miesięcy przed ślubem i przeglądając je przy okazji, zapisywać te, które zachwyciły. Taki zbiór można podesłać fotografowi – dzięki temu szybciej dogadacie się i znajdziecie wspólną wizję.

Gdzie zrobić zdjęcia ślubne?

Miasto czy wieś? Najważniejsze podczas sesji – oprócz Was samych – to tło do zdjęć. Czy ma to być przyroda, czy zabudowania? Jeśli miasto, to czy wolicie nowoczesność czy kameralne kamieniczki? A jeśli wieś – plener górski, nadmorski, w lesie. Możliwości jest wiele. Jeśli macie czas, możecie pojechać w kilka miejsc – fotografie będą różnorodne.

Akcesoria do sesji ślubnej.

Jeśli macie szczególne zainteresowania, ślubna sesja zdjęciowa wcale nie musi być tradycyjna. Para Młoda na motocyklu? Świetnie! A może rower, rolki. Jeśli nie sport, znajdzie się mnóstwo akcesoriów, które zobrazują to, czym lubicie zajmować się w wolnym czasie. Może macie jakieś wspomnienia związane z Waszym poznaniem się? Ulubione trampki, czy skórzana kurtka również mogą być ciekawymi i niekonwencjonalnymi dodatkami.